Święto Chrztu Pańskiego

13-01-2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa w każdy piątek o godz. 18.00. Prosimy o składanie intencji modlitewnych.

W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.17.00.

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Trwa wizyta duszpasterska w domach. Plan kolędy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w Roku Liturgicznym, ale kolędy będziemy jeszcze śpiewać do Matki Bożej Gromnicznej.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Dziś po Mszy św. o 19.15 będzie WIECZÓR ADORACJI, zapraszamy.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności; Zofię WÓJCICKĄ i Janinę ZAJĄC. Dobry Jezu …

Sobota, I Tydzień zwykły
Rok C, I